Tři dny po volbách koupila dceřiná společnost Českých drah ČD – Informační systémy (ČDIS) stoprocentní podíl ve společnosti Chaps. (1)  Veřejnosti je firma známá hlavně díky vyhledávači jízdních řádů Idos. Dále Chaps vyvíjí UNIPOKy, což je software pro pokladny na prodej lístků. Cena za prodej Chaps je předmětem obchodního tajemství. (2)
Prodávajícím je společnost CHF Holding, která patří zakladateli Chapsu Peteru Chlebničanovi a jeho synu Tomášovi. Peníze na nákup firmě ČDIS půjčily České dráhy. Součástí kontraktu je nákup firem patřících pod Chaps, tedy ČSAD SVT Praha, SVT Slovakia a Inprop. První dvě se zabývají karetními jízdenkovými systémy, třetí pak plánováním dopravy. (4)
Práva na provoz IDOS poskytl Chaps exkluzivně společnosti Mafra, která patří do společnosti Agrofert. Podle nařízení vlády z r. 2016 mají být data od 1. července 2018 povinně zveřejňována ve formátu otevřených dat. (3)
Dceřiná firma ČSAD SVT provozuje rezervační systém AMSBUS.
Předsedou představenstva ČD-Informační Systémy je Miloslav Kopecký,  Nákup prosadil náměstek na MD Milan Feranec z pozice šéfa dozorčí rady Českých drah i ČDIS, nyní má jako čerstvý poslanec ANO imunitu. Chaps se i nadále podílí na zásadní modernizaci systémů ČD namísto toho, aby si ČD už vytvořily vlastní systémy. ČD jsou v situaci, které se v oboru říká vendor lock, tedy závislost na dodavateli.

Zdroje

(1) http://zdopravy.cz/hotovo-dcera-ceskych-drah-koupila-za-stovky-milionu-firmu-chaps-3423/
(2) http://zdopravy.cz/pospichat-jsme-museli-konkurenci-z-idosu-nevymazeme-haji-nakup-chapsu-sef-cdis-3516/
(3) https://www.lupa.cz/aktuality/dcerina-firma-ceskych-drah-koupila-firmu-chaps-cena-zatim-neznama/
(4) https://stars24.cz/zpravy/z-domova/475-sporna-kauza-cd-informacni-systemy-koupila-za-stovky-milionu-firmu-chaps